İnsanın insana yaptığı kötülüğü hiçbir zaman onaylamam mümkün değil. Aslında yaşayan hiçbir canlıya zulüm edilmesini onaylamam.
Hele ki bütün savaşların dünyayı yöneten bir avuç cani tarafından yönetildiği, milyonlarca insanın da bu bir avuç caninin piyonu olarak bu çatışmalarda öldüğünü düşünürsek savaşlara bütün varlığımla karşıyım.
Bu gezegen herkese yetebilecekken insanları yöneten güçler savaş oyunu oynuyor ve kitleleri birbirine düşürüyor.Ermenilerden dilemiyorum...


Balta ile Katliam: İzmit'in Kollar köyünden Ermeniler tarafından balta ile katledilen müslümanlardan bir kısmının olaydan sonra çekilen fotoğrafı; 1- Boşnak Malik 2- Abdulmecid oğlu Ali 3- Ali oğlu Seyid (14 yaşında) 4- Ömer oğlu Abdulgani 5- Abdulgani oğlu Mecid 6- Abdullah oğlu Hüseyin 7- Bekir oğlu Yusuf 8- Osman oğlu İsmail
Kaynak : Ermeni Ayaklanmaları ve İhtilal Hareketleri.


Ülkemizde de böyle savaşlar yaşanmış ve bu oyunlara binlerce kurban verilmiştir.
Bu kurbanların pek çok etnik kökende kimliği vardır. Savaş sırasında ülkelerinin çıkarları adına savaşa katılanların bazen vahşi dürtülerine yenilip hayvani içgüdüleri ile içlerindeki canavarı dışa vurdukları ve masum insanları öldürdükleri bütün zamanlarda görülmüştür.
Savaş döneminde işgalcilerin şımarttığı değişik etnik kökenliler Türkleri bölgede yok etmek amaçlı katliamlar yapmışlar ve bu salgın bir hastalık gibi genişleyip yayılmıştır. Elbette kısasa kısas demiyorum ama evladı, anası katledilenin duygusunu anlamak zor olsa gerek. Benim tanıdığım kaç kişinin dedesi, anneannesi vahşice öldürülmüştür..
Ermenilerden dilemiyorum...


25 Nisan 1918'de, Subatan'da Ermeniler tarafından öldürülen Türk çocuklar, kadınlar ve karınları deşilerek bebekleri çıkarılan anneler.
Kaynak:Massacre Exerted By The Armenian On The Turks During World War I Pictures.


Bedel adaletle gelmez ve savaş koşullarında insanlar katilin cezasız kaldığını düşünürse adaleti kendi arar.
Çıkan ayaklanmalar sonrası devlet, aldığı tehcir kararını uygularken sadece Ermeni değil Azeri, Kürt,Türk, Boşnak bir sürü insan bundan zarar görmüştür.
Şimdi çok da iyi bildiğimiz gibi Güneydoğu'yu gözüne kestirip orayı elde etmek isteyenlerin birçok oyunundan bir perde oynanıyor ve bizde kendini aydın görenler kalkmış bizim adımıza
bu ülkede yaşadıkları için utandıklarını söyleyerek özür diliyor. (Zaten bu özürü diledikten sonra bu ülkede yaşamaya utanmaları gerekir.Onlar utanma duygusunu peşin yaşamış..)

Sanırım bu özür dileyenlerin dedeleri Ermeni öldürmüş ki cinayet üstleniyorlar.
Ben de o canileri kınıyorum. Özür dileyin tabi demek cinayet işleyenlerin torunlarısınız.
O zaman Ermeniler tazminat istediğinde siz aslan yürekli özür dileyenler, bu tazminatı da üstlenmelisiniz. Çünkü suçu kabul edip üstlenmişsiniz.

Benim atalarım bu (aslında soykırım olmayan ama oyun gereği soykırıma dönüştürülen) senaryoda sadece mağdurdur.Ermenilerden dilemiyorum...


Ermenilerden dilemiyorum...[Erzincan'ın Odabaşı bölgesinde, Ermeniler tarafından oyularak
katledilen bir Türk. Kaynak :Massacre Exerted By The Armenian
On The Turks During World War I Pictures


Şimdi bunlar yok sayılmakta ve Türkiye infaz edilirken içerden de infaz teşvik edilmektedir.
Peki ölen Türklerden kim özür dileyecek?
Ben Ermeniler dahil o zaman yaşamını yitiren herkes için üzgünüm sadece.
Bu vahşeti yaşadıkları ve yaşattıkları için onların ruhlarının eziyet çektiğine inanıyorum.
Bu gün kendi soykırım ayıplarını örtüp tarihi sahne yapan bu sinsi zihniyet sahibi kişiler hayatını kaybedenlerin kanı üzerinden fırsatçılık yapmaktadır.

Bu ülkede yaşamaya utanan sizler Batının medeni uluslarından, sütten çıkma ak kaşık olan ülkelerin çağdaş medeni insanlarından;
Sizler Bosnada yaşanan vahşetin sahiplerinden özür dileyin,
Irakta sürdürülen vahşetin müsebbiblerinden özür dileyin,
Rusyada yaşatılan vahşetlerde ölürülenlerin katillerinden özür dileyin,
Irak'a özgürlük götürdüğünü iddia eden ve ülkeye yapışıp kalan cazgır ülkelerden
Filistinin masumlarını mağdur edenlerden özür dileyin çünkü onlar sizi Türkiye'yi suçlu ilan eden özürü dileyince Aydın olarak kabul edecek.
Sanırım ben hala aydınlanamadım çünkü ben şehitlerimizin ruhundan özür diliyorum. Ülkemizi işgal eden medeni Batılıların kışkırttığı canilerin (etnik kökenini belirtmeden) , öldürdüğü masum bebeklerden özür diliyorum.
Ve Sizin adınıza (Madem siz bizim adımıza özür diliyorsunuz ben de sizin adınıza dileyim) Atatürk'ten, özür diliyorum.
AYDAN TIRPAN
Ermenilerden dilemiyorum...Türk Milletinin cahilleri adına bende M.K. Atatürk`ten Özür diler,

Ruhunun Şad (s.a.s) Efendimizin Komşusu olmasını dilerim Amin.