Atamizi Kasimda Aniyoruz


Sevgisiyle gönüllerimizde sonsuza kadar yaşatacağımız büyük ATATÜRKü, aramızdan ayrılışının 69. yıldönümünde saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.
Milletine önderlik ettiği Kurtuluş Savaşı ile, yok oldu gözüyle bakılan bir milleti, sağlam temellere oturan yepyeni bir devlet ile adeta yeniden var eden ATATÜRK, dünya tarihine geçen unutulmaz bir liderdir.
O, zorluklarla adeta imkansız hale gelen bir karanlıktan, milletine olan sonsuz güveni ve Ya istiklal ya ölüm parolasında ifadesini bulan hürriyet ve tam bağımsızlık inancının gücüyle, sonsuza kadar hür yaşayacak Türkiye Cumhuriyetini kuran dahi bir komutan, büyük bir devlet adamı, milletinin her ferdinin yüreğinde yaşayan unutulmaz bir liderdir.
Yaşanılan sıkıntı ve zorlukları yakından bildiği için, çok büyük değer verdiği Türkiye Cumhuriyetini, sağlam temellere oturtmuştur. Onu anlamak ve sevmek için, bu temel ilkelere sahip çıkmak zorundayız.
O, en zor günlerde milli birlik ve beraberlik ile zafere ulaşmıştır. Tarihin derinliklerinden gelen milli benliğimize ve öz kimliğimize sahip çıktığımızda, etrafımıza örülmek istenen esaret zincirlerini parçalayıp yok edebileceğimizin bilincinde idi
Yüce ATATÜRK; senin yolunda, ilkelerinin izinde, gösterdiğin hedeflere hiç durmadan yürüyoruz. emanetin emin ellerde. Bizlere hediye ettiğin Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza dek var olacaktır. Ne senden, ne Cumhuriyetten asla vazgeçmeyiz. Seni unutmayacağız.