2005,2006,2007,2008 anketlerinde Türkiye'Nin EN İYİ DJ/ PRODÜKTÖRÜ seçildi.
-BOSHPORUS NIGHT, GAJA, REINA albümleriyle D&R listerinde Türkiye'nin en çok satan ismi.

İstanbul gece hayatı ve müzik denilince akla ilk gelen isimlerdendir. Suat ateşdağlı 1983 yılında Moda 29’da Dj’lik kariyerine başladı. 10 yılı aşkın bir süre de 29 grubuna bağlı Vaniköy 29, Çubuklu 29, Etiler 29 ve Plaza gibi İstanbul’da efsane olmuş kulüplerde Dj’lik yaptı. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk özel radyocuları arasında bulunan Suat Ateşdağlı, bu alandaki kariyerine Metro Fm’de müzik direktörlüğü yaparak başladı. Türkiye’nin ilk dans müzik istasyonu olan Radyo 2019’un kuruluşunda yer aldı, dans müziğinin Türkiye’ye yayılmasına büyük katkı sağladı.

2000 yılında Havana Beach Club’da Türkiye’de ilk kez beach parti konseptini başlatan Suat Ateşdağlı dünyanın birçok yerinde özel davetlerde müzik çalmaya devam ediyor.

2001 yılından beri Avrupa’nın en gözde gece kulüpleri arasına giren ve Türkiye’de de birinci sırayı üstlenen REINA’da Dj’lik ve müzik direktörlüğü görevini üstlendi.

2005, 2006 , 2007 ve 2008 yıllarında gecce.com’un Yılın En İyi Dj Ödülünü arka arkaya Dört kere almıştır.

2007 Nisan ayında ilk compilation albümünü BOSPHORUS NIGHT adıyla çıkarıp uzun haftalar boyunca yabancı müzik listelerinde bir numara olmayı başarmıştır. Bu albümün en büyük özelliği ilk defa yabancı ve Türkçe şarkılardan oluşan bir compilation olması. Kenan Doğulu’dan, Sezen Aksu’ya, Ajda Pekkan’dan Serdar Ortaç’a kadar bir çok ünlü şarkıcının şarkılarına yer verilmiştir. Bob Sinclair, Level 42, Dr Kucho gibi dünyaca ünlü sanatçı ve dj’lerin en güzel şarkıları da bu compilation da yer almaktadır.

2007 yaz aylarında Ajda Pekkan ile Ajda Disco’da projesinde yer almış ve büyük başarı elde etmiştir. Bu projede Ajda Pekkan’ın iki şarkısına remix yapılmıştır.

2008 Mart ayında da Suat Ateşdağlı Bosphorus Night 2 complation ı çikardı.Bosphorus Night 2 de Bosphorus Night gibi yabancı müzik listelerinde bir numara olmayı başardı. Daha sonra 2008 Haziran ayında Gaja Voyage by Suat Ateşdağlı yı çıkarıp ,müthiş bir başarı elde etmiştir.Ayrıca 2008 Demet Akalın'ın albümünde bulunan Mucize adlı şarkıya ve 2008 Nilüfer 'in albümündeki bazı parçalara; ekip olarak da 2008 Tarkan'ın Metamorfoz albümündeki Dilli Düdük adlı parçaya mix yapmıştır. 2008 Temmuz ayında Suat Ateşdağlı "My Love" isimli ilk kendi şarkısını yaptı. Reina Compilation'ı da yer aldı.

2009 yılının başında Suat Ateşdağlı, Türkiye’yi 2009 yılı Eurovision yarışmasında temsil edecek olan Hadise ile çalışmaya başladı ve Hadise’nin Eurovision’da söylediği “Düm Tek Tek” adlı şarkının remix’ini yaptı.

2009 yılının Mayıs’ında Bosphorus Night serisinin üçüncüsü Bosphorus Night 3 piyasaya çıktı ve çıktığı andan itibaren “En Çok satanlar” listesinin bir numarasına yerleşti.

Haziran 2009’da Suat Ateşdağlı, Türkiye ve Avrupa’dan sayıları gittikçe artarak gelen performans taleplerini karşılamak ve daha büyük hayran kitleleriyle buluşabilmek için Reina ile yollarını ayırma kararını aldı.

2009 Ekim ayında Blackk ile anlaştı. Halen Blackk'in müzik direktörlüğünü yapmaktadır ve aynı zamanda kendi ekibi ile birlikte haftanın 6 gecesi canlı performanslarıyla gelenlerin beğenisini kazanmakta.