Producer & DJ Burak Yeter için müzik o kadar da uzak değildi. Babasının müzisyen olması ona çok şeyler kazandırdı. Küçük yaşlarda müziğe olan tutkusu ile beraber ilk deneyimini 1996 yılında küçük ev partylerinde denedi. Ilk olarak Break Beat-Drum n Base& RnB tarzlarda müzikler yapıp kabindeki yerini almaya başladı. 1999 yılında Tatbikat adı altında bir grup bile kurmuştu ki bu sayede müzikteki altyapı olanaklarını daha da çok geliştirdi.Sahnede daha çok görsellikten yana olmayı tercih ederek, Turntabilism konusuyla oldukça yakından ilgilendi. Partyler festivaller derken Tatbikat grubu olarak T Records adında bir stüdyo ve T Production adında da bir organizasyon şirketi kurdular. Bununla beraber, kendi prodüksiyonlarına daha çok ağırlık vermeye başladı. Müzik alanında bir çok konuda kendini geliştirdi. Gerek çaldığı enstrümanlar, gerekse kullandığı yazılımlarla farklı soundlar üzerine yoğunlaştı.
Grammy ödüllerine aday gösterilen ‘Masters At Work'un katılımıyla gerçekleştirilen 2004 MTV&Burn Dj'lik yarışmasında Türkiye 1.si oldu. Ayni zamanda Türkiye'yi temsilen Malta adasında bir çok ünlü isimle aynı kabini paylaştı.
Miller'in düzenlediği ‘2004 Miller Master Dj Contest' yarışmasında da Türkiye 2.si olarak kendini bir kez daha göstermiş oldu.
Gerçekleştirdiği projeler, 1000'e yakın House altyapılı parçalar, 400'ün üzerinde Afro Soul&RnB, Drum n Base ve Hiphop beatleri mevcut. Bir çok grup ve mc lere altyapı olanakları ve vokal kayıtları yapmakta. Ayrıca jingle jenerik reklam müzikleri hazırlamakta. Türkiye'deki saygın sanatçılara remix yapmakta ayrıca jingle-jenerik reklam müzikleri hazırlamakta.
‘'BURAK YETER LIVE SET'' adında 2 Percussion, 1 Klarnet ve 1 ateş dansçısından oluşan bir ekip kurdu. Türkiye'nin bir çok yerinde canlı olarak sahne almaya başlayarak bu işe daha da çok görsellik kazandırmış oldu. Non-Stop kendi çaldığı altyapılar üzerine, Live performans gösteren sanatçıları da eklenince, Türk Electronic kültürünün görsel yanını gözler önüne sermiş oldu.
2006 yılında DSM etiketiyle ‘FOR ACTION' adında, Türkiye'nin ilk solo DJ albümünü Kaset/CD formatında piyasaya sürdü. Ahmet Çelenk'in yayın prodüktörlüğünü yaptığı albümde, bir çok ünlü sanatçıyı bir arada topladı.
Albüm parçalarından 'Dön Bana' ve 'Bir Şarkı Söyle' adlı parçalarına klip çekti. Başta MTV olmak üzere Kral Tv, Dream Tv, Number One, Power Türk ve bir çok müzik kanalında, ‘Dön Bana' adlı çıkış parçasının klibi döndü.
DSM sanatçılarının yanı sıra Tarkan, Mustafa Sandal, Sertab Erener, Şebnem Ferah, Serdar Ortaç, Mirkelam, Nazan Öncel, Burcu Güneş, Levent Yüksel, Ajda Pekkan, Emre Aydın, Ziynet Sali gibi güçlü isimlere, adından söz ettirecek düzenlemeler ve remixler yaptı.
2008'in bombası 'Boshporus Underground Recordings' toplama albümünde yer alan ''Logic'' adlı çalışması dünyada 14032 release arasında Dünya'nın en büyük digital portal sitesi da ilk 100'e girdi ve yaklaşık 3 hafta boyunca listelerde kalma başarısı gösterdi. Aynı sırada çıkardığı Bobby Deep'in 'Siempre La Musica' adlı remiksi, yine Beatport'ta uzun süre ilk 100'de kalma başarısı gösterdi.
2008'de Pioneer ile anlaşma imzalayarak Pioneer 'in Türkiye'deki yeni yüzü seçildi. Türkiye'nin dört bir yanında açılan Pioneer Pro DJ Academy'nin başkanlığını yürüterek Profosyonel sertifikalı eğitimler vermeye başladı.
Müzik çalışmalarına tam gaz devam eden BY, bu süre zarfı içinde 2007 yazından bu yana Türkiye'nin en iyi mekanlarından biri olarak kabul edilen Türkiye/Antalya Club Ceila'da Resident olarak performans gösterdi.
2010 Mayıs ayına geldiğinde Türkiye tarihinde yine bir ilk e imza attı ve ''Ajda Pekkan - Oyalama Beni'' adlı eseri ile 16.Kral Tv Müzik ödüllerinde en iyi Remix ödülüne layık görüldü. Bu ödül ile Türk müzik tarihinde alınan en iyi ilk Prodücer&Dj ödülü ile tarihe geçti.
Yurt içi ve yurt dışında performans göstermeye hızla devam eden BY, müzik severler için uykusuz kalmaya devam ediyor.