İzlenir

2 gün önce vizyona giren 2012 filmi sinema severlere hiç değilse oyunculuk, görsel ve ses efektleri açısından hayal kırıklığı yaşatmamıştır kanımca. Benim için öyle oldu çünki, filmin konusunu aylar öncesinden beri biliyordum ve beğenmiyordum. Filme gidince de fikrim değişmedi.

Bu filme gitmemin ana nedeni mesleğimin geldiği son noktayı görmek esasında. Gerçekten o müthiş efektleri nasıl yaptıklarını çözebilmiş değilim. Finale Cut Pro'da biraz uğraştım ama o gerçekçiliği yakalayamadım bir türlü.

Bazı teorisyenlere göre 21 Aralık 2012 tarihinde dünyanın sonunun geleceğini öngören Maya medeniyetinin bu öngörüsünün doğru çıktığı bir geleceğin anlatıldığı filmin yapımcılığını Sony firması, yönetmenliğini ise Roland Emmerich üstlenmiş. Filmin başrollerinde John Cusack , Thandie Newton , Woody Harrelson , Amanda Peet , Danny Glover , Oliver Platt ve Chiwetel Ejiofor yer almakta.

Sizin de eğer bir film de aradığınız ilk kraterler görsellik ve şahane efektlerse yada bu tür filmleri seven biriyseniz film vizyondan çıkmadan mutlaka izleyin derim. Çünkü ev de nasıl bir sistemininiz olusa olsun, özellikle sinema da izlenmesi gereken bir film. O görsel şöleni ve ses efektlerini ancak sinema salonun da layığı ile izleyebilirsiniz.