Yapımcılığını Faruk Aksoy'un üstlendiği Recep İvedik 3'te yalnızlıktan ve iç sıkıntısından kurtulmaya çalışan, sosyalleşmeye çabalayan Recep İvedik'in çok komik hikayesi konu ediliyor. Recep İvedik'e bu serüvende 46 farklı karakter eşlik ediyor.Babaannesinin ölümünden sonra Recep İvedik kendisini kötü hissetmekte ve komik depresyon belirtileri göstermektedir. Her gece gördüğü bir kabus da sinirlerinin iyice bozmuştur. Bu kabustan kurtulmaya çalışan Recep, mahallenin ev kadınlarından, en yakın dostu bakkal Salih'ten, psikologlardan ve hatta cinci hocalardan medet umar, ancak hiçbirisi içindeki sıkıntıya çare bulamaz.
Bu depresyon ve sıkıntı hali hiç geçmeyecekmiş gibi görünürken bir anda hayatına uzaktan akrabası olan genç bir kız, Zeynep girer. Zeynep, İstanbul'da üniversiteye gitmekte ancak kalacak yer sıkıntısı çekmektedir. Bu yüzden bir süreliğine Recep'in evine konuk olur. Recep ve Zeynep ilk başlarda pek iyi anlaşamasalar da günler geçtikçe birbirlerine ısınırlar ve Zeynep, Recep'in iç sıkıntısını geçirmek için ona yardımcı olmaya ona renk katmaya çalışır.
İkisi birlikte Recep'in bugüne kadar hiç denemediği sportif ve sosyal aktiviteleri denemeye başlarlar; sabah koşusuna çıkarlar, karate, seramik, ahçılık kurslarına katılırlar, dans dersleri alırlar, paintball oynarlar, tiyatroya giderler... Hatta bir günlüğüne Zeynep'in okuduğu üniversite de öğrenci bile olur Recep. Recep'in tavırlarından ötürü başlarına türlü türlü işler gelir ama bu aktivitelerin hiç biri Recep'in sıkıntısına çare olmaz, ta ki Zeynep Recep'in hiç beklemediği bir şey yapana kadar...[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]