Bir polis, bir tezgahtar, bir öğretmen, bir seyyar satıcı ve 11 yaşında bir çocuğun yaşamla, ölümle ve aşkla iç içe geçen hikayesini anlatan "Beş Şehir"in senaryosu filmin yönetmenliğini de üstlenen Onur Ünlü'ye ait. "Beş Şehir"e Antalya Altın Portakal Film Festivali'inde En İyi Senaryo Ödülü verildi. Filmde, plastik makyaj sanatçısı Derya Ergün dünyada nadiren uygulanan bir makyaj tekniğini uyguladı. "Beş Şehir"in görüntü yönetmenliğiniyse ‘Meleğin Düşüşü’ ve ‘Beyaz Melek’ gibi filmlerin ödüllü görüntü yönetmeni Eyüp Boz üstleniyor. Filmin çekimleri, İstanbul, Afyonkarahisar ve Eskişehir'de gerçekleşti.
Aydın, mecburi hizmetini tamamlayıp İstanbul’a tayin olmuş bir polis memurudur. Henüz yeni yerleştiği şehre alışmaya çalışırken, Beyoğlu’ndaki bir şekerci dükkanında çalışan Mehtap’a gönlünü kaptırıverir. Fakat ne yapsa onun dikkatini çekemez. Tıpkı, oyuncak trenler satarak yaşamaya çalışan eski hukuk öğrencisi Şevket’in, aynı şekerci dükkanında part-time çalışan Dilek’in dikkatini çekemediği gibi…
Dilek ise boğuştuğu bir belayla baş edemeyince, memleketine, Eskişehir’e döner. Fakat burada, babası Tevfik Öğretmen’in sebep olduğu öyle büyük bir aile buhranıyla karşılaşır ki, bir an önce ölmenin en iyisi olduğunu düşünmeye başlar.
Tam bugünlerde Dilek’in karşısına, İstanbul’da tutunamayıp memleketine dönen Aydın çıkar ve kontrolsüz arzusunu Dilek’e yöneltir.


[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]