Shane Acker’ın En İyi Kısa Canlandırma Film dalında Oscar’a aday gösterilen aynı adlı filminden uyarladığı "9", yapımcılığını yaratıcılıkta sınır tanımayan yönetmen Tim Burton ve "Gece Nöbeti", "Gündüz Nöbeti" ve "Wanted"’la bütün dünyada tanınan Timur Bekmambetov’un üstlendiği canlandırma bir bilim-kurgu-aksiyon filmi.


Eylül 2009'da ABD’de vizyona giren film, yakın bir gelecekte makinelerin isyan edip insan ırkını yok etmelerinden sonra “can verilen” dokuz bez bebeğin mücadelesini anlatıyor. Bebekleri Elijah Wood, Christopher Plummer, Jennifer Connely gibi ünlü oyuncuların seslendirdiği film, “steampunk” türünün yeni klasiği olmaya aday görülüyor.
9 doğduğu zaman, Kendini kıyamet sonrası dünyada bulur. Tüm insanlar yok olmuştur ve o da kendi gibi insanları da yoketmiş, kendilerinin de peşinde olan makinalardan kaçan diğerlerini şans eseri keşfeder. Saklanmak boşunadır. Hayatta kalmak istiyorlarsa karşı atağa geçmeli ve makinların kendilerinden ne istediğini anlamalıdırlar. Medeniyetin devamı sadece onların elindedir.
[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]