Bir değirmencinin küçük oğluna, sihirli çizmeler giyen ve konuşan, tuhaf bir kedi miras kalır. Kedi, değirmencinin küçük oğlunun Prenses´in kalbini fethedip onunla evlenmesine yardım eder. Prenses´le evlenmek isteyen kötü karakterler ise düğüne mani olmak için ellerinden gelen her şeyi deneyeceklerdir.

KARAKTERLER

Çizmeli Kedi
Kedi öykünün ana kahramanıdır. Sihirli çizmeleri vardır. Değirmencinin oğlu olan arkadaşı Pete´e Prenses´le evlenmesine yardım edeceğine dair söz verir. Bu sokak kedisinde efendilikten eser yoktur-bira içer, kocaman göbeği vardır, ayrıca yalancının tekidir ama tatlı bir yalancıdır.

Pete (Değirmencinin Küçük Oğlu)
Pete değirmencinin en küçük oğludur. Babası, ölmeden önce değirmenin kedisini ona verir ve Pete´in geleceğinin parlak olacağını tahmin eder. Pete ise babasına ancak sözde güvenir.
Hikayenin başında, Pete ailesi olmayan, değirmen kedisiyle birlikte hayat yolunda yalnız yürüyen bir çocuktur. Dış dünyayla, yani yetişkinlerin dünyasıyla cesurca ve iyimserlikle yüzleşir. Prenses´e duyduğu aşk, hayatında önem verdiği tek şey gibi görünmektedir.

Prenses
Prenses´in hayatta iki tutkusu vardır: Dans ve müzik. En muhteşem opera aryalarını son derece kişisel bir üslupla icra eder. Pek de iyi huylu sayılmaz ama para ve sosyal statü kaygıları yerine daha güzel duyguları tercih eder. Bu yüzden, sihirli dürbünü sayesinde yalnızca genç bir değirmenci olduğunu bildiği, sahte "markiden" çok etkilenir.[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]