Görme özürlülerden oluşan bir futbol takımının Atina'daki olimpiyatlara gitme çabasını anlatan "Çıngıraklı Top"ta sinemamızın tanınmış oyuncularının yanı sıra İlhan Mansız, Osman Tamburacı gibi futbol dünyamızın tanınmış isimleri de rol alıyor.

Boğaz Körler Derneğinde, Engelli Olimpiyatları´na katılacak bir futbol takımı kurulmasına karar verilir. Ama ortada ne oyuncu vardır ne de antrenör... Oyuncular lotocu, balıkçı, santral görevlisi gibi her biri ayrı şenlik körlerden toparlanır. Antrenör ise kumar ve alkolle başı ciddi dertte eski futbolcu Kerem olur. Böylece Kerem, kumarda borçlandığı adamlardan saklanabileceği bir sığınak bulur.

Tabi ki ne takım bir futbol takımı gibidir, ne de antrenör işi ciddiye alacak haldedir. Fakat derneğin gözü olmuş Semra´nın tavırları ve körlerin hayata bağlılıkları Kerem´i adam akıllı toparlar. Kerem işine sarılmaya başlayınca, Semra´yla da yakınlaşır. Bu arada Kerem´in peşindeki adamlar giderek çemberi daraltır. Yunan takımıyla yapılacak maç günü gelip çattığında; Kerem aşkı, takımı ve mafya arasında kalakalır.

Sıra; hayata körü körüne atılacak bir çalımda...
[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]