Berlin´de lisede okurken zorla evlendirilmek isteyince evinden kaçan 17 yaşındaki Meryem, sığındığı dayısının oğlu Bilal tarafından aylarca cinsel şiddete maruz kalır. Sonunda isyan eden Meryem´i taksi şoförü Galip yardım eder ve onu bir melek gibi koruma altına alır.


Aradan 17 yıl geçer. Köln´de taksi şoförü olarak çalışan ve kimliğini gizleyen Meryem´in bu kez hayattaki tek varlığı, 17 yaşındaki biricik kızı Esra aynı tehlikeyle karşı karşıyadır.
Artık zengin bir işadamı olan Bilal, özel şoför olarak Galip´i yanına alır ve kendi diskosunda karşılaştığı Esra´yı da gözüne kestirir. Meryem sonunda yol ayrımına gelmiştir: Ya kaderine boyun eğecek, ya da harekete geçip kızını kurtaracaktır.


Ancak bu kez koruyucu meleği ve sevgili abisi Galip araya girer. Galip yıllardır kalbine gömdüğü aşkını sonunda Meryem´e açar ve evlenme teklif eder, ama Galip´in mazisinde gizlediği başka bir karanlık nokta daha vardır: O aynı zamanda 17 yıl önce töre yüzünden bacısını öldüren bir kardeş katilidir.
Peki günahkarların aşkı mutluluğa ulaşabilir mi?


Avrupa´nın göbeğinde 17 yaşındaki kızıyla birlikte hayat mücadelesi veren başörtülü bir annenin dramını çağdaş bir sinema anlatımıyla beyaz perdeye aktaran Sarı Saten, kaderine boyun eğmeyen, mücadele eden bir Türk kadınının töre cinayetine ve aile içi şiddete karşı direnişinin destanı.[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]