Stres, bir çok sorunun ve çok ciddi çeşitli hastalıkların temelinde yer atan önemli bir faktör olduğu kadar, güzellik konusunda da olumsuz etkileri ile ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle de iş hayatında aktif rol oynayan ve güzelliğine önem veren çoğu kadın, stres nedeni ile çok ciddi cilt sorunları, güzellik sorunları ile karşı karşıya kalabiliyor.

Stres, öncelikle genel anlamda tüm vücutta olumsuz ve heyecanlı bir hâl yaratıyor. Bu heyecanın olumlu yönde olmaması, vücudunda çalışma düzeninde de yanlış faktörlerin oluşmasına neden oluyor. Bildiğiniz gibi cilt ne kadar güzel olursa olsun, doğru ve sağlıklı bir şekilde kendini yenilemesi, ihtiyaçlarını gidermesi önemlidir.

Stres, cildin kendini yenilemesini ve ihtiyaçlarını sağlıklı bir şekilde gidermesi konusunda büyük, olumsuz bir etki yaratıyor. Bu nedenle ne kadar güzel olsanız da, dışarıya karşı bu güzelliğiniz daha somurtkan, ciltte ki bazı sorunlar ile kötü bir şekilde yansımış oluyor. Buda ne yaparsanız yapın, dışarıya karşı var olan güzelliğinizi tam olarak sunmanızı büyük oranda önlemektedir.

Bu nedenle çocuk sayısı fazla olan yani ev içerisinde daha fazla görevi olan anneler, iş hayatında bir hayli yoğun bir çalışma süreci yaşayan; stres altında olan kadınlar, her zaman kendilerine vakit ayırtmayı ve stresi bir nebzede olsa azaltmayı sağlayabilecek adımlar atmayı bilmeliler.