Kategori
Komedi
The Big Year
Birbirine rakip olan üç farklı adam, Kuzey Amerika'nın en az rastlanan, nadir kuşlarını gözlemledikleri bir kuş-izleme yarışına katılırlar. Ama doğada karşılaştıkları her güçlük aslında günlük hayatlarından birer yansımadır.

Mark Obmascik'in 1998 yılında yazdığı The Big Year: A Tale of Man, Nature and Fowl Obsession, adlı kitaptan uyarlanan filmin baş rollerinde Owen Wilson, Jim Parsons ve Jack Black yer alıyor.

Yönetmenliğini çeşitli televizyon dizilerinin de yönetmenliğini yapan ve sinemada adından Şeytan Marka Giyer (The Devil Wears Prada) ile söz ettiren David Frankel'ın üstlendiği filmin senaryo uyarlaması ise Howard Franklin'e ait.

The Big Year filminin oyuncuları
Owen Wilson, Jack Black, Steve Martin, Anthony Anderson, Jim Parsons, Rosamund Pike, Cindy Busby, Dianne Wiest, Kevin Pollak, Brian Dennehy, Rashida Jones, Tim Blake Nelson, Anjelica Huston, Paul Campbell, Calum Worthy, Stacey Scowley, JoBeth Williams, Serge Houde, Joel Mchale, Marci T.House, Torben Hansen, Joey Aresco, Devon Weigel, Ryan Caltagirone, Eric Keenleyside, Corbin Bernsen, Christopher Mann, Veena Sood, Tom Stratford, Christopher Redman, Zahf Paroo
The Big Year filminin yönetmeni
David Frankel
The Big Year filminin vizyon tarihi
23 Ekim 2014