Killing

___________________________________________

Orjinal İsim: killing Floor v1051
Platform: PC-Microsoft Windows
Yayın Versiyonu: Jimbus
Tür: FPS, Korku, Aksiyon
Dil: İngilizce, İspanyolca
Format: ISO
Yapımcı: Tripwire Interactive
Dağıtımcı: Tripwire Interactive
Çıkış Tarihi: 14.05.2009
Boyut: 3.19 GB
Part Sayısı: 1
___________________________________________


Killing

OYUN BiLGiSi
Killing Floor, Left 4 Dead (L4D) oynayanlara yabancı gelmeyecektir. Gene üstümüze gelen zombi ordusunu durdurmaya çalışıyoruz. Londra'daki Horzine Biotech adında biyoteknoloji şirketinin yaptığı araştırmalar kötü gidiyor, zombiler oluşuyor. Konu bilinmese de olur deyip, bu ufak ayrıntıyı geçebiliriz. KF, multiplayer ve singleplayer seçeneklerini sunuyor, tabii ki işin aslı multiplayer'da yatıyor. Altı kişiye kadar co-op desteği sunan oyun içinde, Londra'nın sokaklarını, Biotech laboratuarlarını içine alan altı farklı harita var. Oyunla birlikte gelen bu haritalar güzel tasarlanmış, ancak sayısı az. Fakat KF için yeni haritalar yapılıyordu.

"Berserker perk'i son seviyedeyken, elektrikli testere ile ölümcül oluyor."

Yapımda perk sistemi kullanılıyor. Field Medic, Support Specialist, Sharpshooter, Commando, Berserker ve Firebug olmak üzere altı farklı perk var. Bunlar en fazla 5. seviyeye kadar çıkıyor. Tabii ki her seviyenin belli bir avantajı ve şartları var. Mesela Firebug'ta 1. seviye olmak için Flamethrower ile 25.000 hasar puanı vermeniz gerekiyor. Ancak seviye atladığınızda bu size; seçtiğiniz perk'in silahını daha ucuza satın almak, daha fazla hasar vermek vs… gibi ekstra özellikler sağlıyor. İsterseniz oyundayken, aşama sonlarında perk'nizi değiştirebilirsiniz.

Haritaların belli yerlerinde para karşılığı silah, cephane, zırh alabileceğimiz satış noktaları bulunuyor. Parayı da öldürdüğümüz zombilerden kazanıyoruz. Her aşamayı geçtiğimizde, ekstra olarak da biraz daha para geliyor. Satıcılar haritadaki her aşama sonunda, farklı noktalarda, kısa bir süreliğine açık oluyor. Mesela Manor haritasında birinci aşama sonunda bina dışında satış noktasından bir şeyler alırken, ikinci aşamayı geçtiğinizde bu sefer satıcının yeri bina içinde üst katta oluyor. KF'de; Flamethrower, bıçak, balta, elektrikli testere, Crossbow, pompalı, otomatik tüfek, el bombasının yer aldığı 12 farklı silah var. Genel olarak silahlar yeterli. Ayrıca silahları sadece satış noktalarından almıyoruz. Cephane, silah ve zırhlar haritaların belli yerlerinde karşımıza çıkabiliyor. Yalnız her aşamada bunların yerleri rastgele şekilde değişiyor.

"Siren attığı çığlıkla, zırhımız yüzde yüz olsa bile sağlığımızı azaltabiliyor."

Aç düşmanlar

Sürekli olarak belli bir aşama olduğunu belirttim, bunu biraz daha açalım. Haritalarda zombiler kalabalık gruplar halinde, en son çıkan boss'a kadar, sayıları ve çeşitleri her seferinde artarak kademe kademe geliyor. Tabii ki seçtiğimiz zorluk seviyesi ve oyunun süresine göre bunu arttırabilir veya azaltabiliriz. Yalnız KF'nin tadı en zorda çıkıyor. Toplamda boss'un dahil olduğu 9 farklı düşman tipi var. Bunlar Clot, Bloat, Stalker, Gorefast, Crawler, Siren, Scrake, Fleshpound ve Patriarch.EKRAN GÖRÜNTÜLERi
Killing


OYUN ViDEOSU

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]MiNiMUM SiSTEM GEREKSiNiMLERi
Sistem: Windows XP / Vista / 7 / 8 / 8.1
İşlemci: 2.4 GHZ veya eşdeğer
RAM: 1 GB
Hard Disk: 2 GB
Video Card: 128 MB DX9 Compliant with PS 2.0 support


DOWNLOAD
TURBOBiT

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]


UPLOADED

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]


RAPiDGATOR

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]


LETiTBiT

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]