Bu konu adı altında mtin2deki birkaç terimden söz edicem (Bazıları çok soruyorda =D )

Exp: experience yani deneyim demek. Bunlar kestiğiniz slotlardan size gelen sarı küçük topcuklardır ve alt kontrol panelindeki 4 sarı yuvarlak kutucukta toplanır. Kutucukların 1 tanesi dolduğunda 4 statü puanı alırsınız. Sarı kutucukların tamamı deneyimle dolduğunda 1 lvl artmış olursunuz.

Slot: oyundaki canavarların genel ismidir. Çoğunlukla slotlar 3er 4er gruplardan oluşur ve yanınıda 2 org slotu çektiğinizde 3er 3er olmasına rağmen 2 slot dersiniz.Slotlar sizin seviyenizin yükselmesinde ve deneyim kazanmanızda en büyük yardımcıdır.

Lvl: Seviye.

Kasılmak: Seviye atlamak.

Ws: Düello.

Yang: Oyunun para birimi.

M: Genelde duyduğunuz birşeydir(Oyunda). 1M yang veya 2M (Bazen "em"de derler ama bu okunuşu aslında) 1M yang=1 milyon yangdır ve birimi: 1.000.000dür.

T: Genelde pvp serverlarda duyduğunuz birşeydir. 1T yang veya 2T. 4T yang= 4 trilyon yangdır ve birimi: 4.000.000.000(4 Sıfır daha olabilir. Unuttumda, gözümüz T görmedi :D)

Pvp server: Private yani korsan serverlardır. Gamebilisim gibi oyun şirketlerinin oyuncuların verdiği para ile ( 1 ay 60tl) 3 ay, 5 ay veya 1 aylık bir sözleşmeli metin2 oyunu verir ve yöneticisi parayı veren kişi olur. Ek olarak birde site verir ve sitede kendi reklamını yapar.
Bu para ile alınana VPS server denir. Para ile alınmadan ve Log Me In HAMACHI programı yardımıyla ortak ağda oynanan ve beleş olan metin2ye ise HAMACHI denir. Yönetici oyuncularını ortak ağda toplar ve güvenli değildir.


TL= Takım lideri. Oyundaki her türlü GM GA SGM'nin yöneticisidir. Pvp serverlarda oyunun kurucusudur.

GM=Game Master. Oyundaki yetkili kişilerdendir.
SGM= Stajer Game Master. Oyundaki yetkili kişilerdendir.
GA=Game Admin. Oyundaki yetkili kişilerdendir.