AŞKIN UYANIŞI ismini taşıyan 4. stüdyo albümü için Gerçek bir uyanış, aşık olduğum ve ömrümün sonuna kadar yapmak istediğim bu meslek bende başka bir boyut kazandı. Kendi yazdığım şarkıları sizlere sunmak bana daha fazla haz veriyor. diyen sanatçı repertuar çalışmalarını tamamladı.


Işın Karacadan gençlere destek.

3 sene önce resmi internet site
[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
sayesinde tanıştığı genç şair Zeki Güner ile albümün 6 sözünü beraber yazan Işın Karaca, başka sanatçılar içinde söz yazmaya başladı.

Genç şair Zeki Günere geleceğin Murathan Munganı olacak diye övgüyle bahseden Işın Karaca, kendi içinde içindeki hazinenin farkına varmanın gençler ile çalışmaktan geçtiğinin önemini bir kez daha kavradı.

Türkiyenin her şehrine yaz boyunca gitmek istiyorum.

İnsan kendi yazdığını okuyunca başka bir mana kazanıyor. Şarkıcılığım bir beden büyüyor, düşüncelerim daha derin olunca bakış açımı değiştirdi. Her şey tek taraflı değilmiş. Aynaya bakıp hesap sormaktansa aynanın öteki tarafında olup kendi sorularıma cevap vermekte güzel geldi diyen Işın Karaca, konser maratonuna hazırlanıyor.

Uzun süredir Türkiye turnesine çıkmayan Işın karaca ve ekibi, yaz ayları boyunca ulaşabildikleri her şehirde hayranları ile buluşmanın telaşı ve heyecanı içinde.

Eski ve yeni albümünün kendi yazdığı şarkılarını ilk kez bu konserlerde söyleyecek olan sanatçı, Sezen Aksu ile çıktığı turneleri çok özlediğini ve ilk defa bu denli büyük bir organizasyon hazırladığını söyledi.