MTV avrupa Müzik Ödülleri'nde Emre Aydın, tüm ülke birincilerini sollayarak birinci olmayı başardı. İngiltere birincisi, dünyaca ünlü şarkıcı Leona Lewisi bile sollayan Emre Aydın artık Avrupanın En İyi Sanatçısı...

En iyi Türk sanatçı ödülünün sahibi olan Emre Aydın Liverpoolda, Avrupa'nın en büyük müzik ödül töreni olarak kabul edilen MTV Avrupa Müzik Ödülleri töreninde, 06 Kasım Perşembe gecesi açıklanan oylama sonucunda AVRUPANIN EN İYİ SANATÇISI olmayı başardı ve dünyaca ünlü yıldızlar; Beyoncé Knowles, The Killers, Kid Rock, Duffy, Pink, Take That, Tokio Hotel, SugaBabes, Solange Knowles, Grace Jones ile aynı sahneyi paylaşma şansını elde etti&

En İyi Sanatçı'nın kimin olacağını belirlemek için 12 Ekim 2008 tarihinden bugüne tüm dünyadan gelen oylarla MTV Türkiyenin adayı Emre Aydın Avrupanın fatihi olmayı başardı. Bu yolda önce Hadise, Sagopa Kajmer, Hayko Cepkin, Hande Yener' i eleyerek MTV Türkiye birincisi olamayı başaran Emre Aydın, katılan 21 Avrupa ülke birincilerini bile geride bırakarak Avrupanın En İyi Sanatçısı oldu.


15. yılında MTV Avrupa Müzik Ödülleri 9 canlı performansla -hatta Katy Perry'nin meyveli kıyafetleriyle sergilediği performansları da sayarsak 10- geceye damgasını vurdu. VIP barda geçen görüntüler de görülmeye değerdi!

Katy Perry'nin büyük başarı yakalayan parçası I Kissed A Girl ile açılan tören, Beyonce'nin 3. kez EMA sahnesinde gerçekleştirdiği canlı performansla (If I Were A Boy) devam etti. Take That de 15 yıllık bir aradan sonra yepyeni single'ı Greatest Day ile EMA sahnesindeydi. Ardından The Killers 'Human' ve Kanye West & Estelle de Love Lockdown ve American Boy şarkılarını seslendirdiler.

İlk sunuculuk deneyiminde taze meyvelerle karşımıza çıkan Katy Perry törenin nabzını tutarken bu sene büyük çıkış yakalayan The Ting Tings 'Thats Not My Name ve yeni single'ıyla Kid Rock So Hot ile EMA sahnesinin dikkat çeken isimlerindendi. Ardından Duffy'yi 'Mercy' ve The Wombats'ı bir Leona Lewis yorumu Bleeding Love ile dinledik.

2008 MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde finali Pink 'So What' ile yaptı.
Britney Spears geceye katılamadı ama aday olduğu iki kategoride de (Yılın Albümü ve 2008'in En İyi Sanatçısı) ödülün sahibi oldu. Gecenin bir diğer önemli ismi de En İyi Rock ve En İyi Video Yıldızı'yla iki ödül alan 30 Seconds To Mars oldu.

Tüm Zamanların En İyi Sanatçısı ödülü Rick Astley'ye giderken, Astley de geceye katılamayan isimlerden biriydi. Rick Astley hayranlarına şöyle seslendi: "Hayranlarıma bana bu ödülü kazanmamda yardımcı oldukları, oy gönderdikleri için çok teşekkür ederim. İlk kez MTV Avrupa Müzik Ödülleri'ne aday oldum ve kazandım. Emeği geçen herkese teşekkür ederim!"

Paul McCartney de çok özel bir ödülle onurlandırıldı: Yaşam Boyu Efsane Ödülü. McCartney ödülünü U2 solisti Bono'dan aldı.

İşte Tüm Kazananlar Listesi:

En İyi Şarkı: P!nk So What
En iyi Video Yıldızı: 30 Seconds To Mars A Beautiful Lie
2008'in Yıldızı: Tokio Hotel
En İyi R&B - Hip-Hop: Kanye West
En İyi Rock: 30 Seconds To Mars
Sanatçıların Seçtikleri: Lil Wayne
2008'in En İyi Sanatçısı: Britney Spears
Yaşam Boyu Efsane Ödülü: Sir Paul McCartney
Yılın Albümü: Britney Spears Blackout
Avrupa'nın En İyi Sanatçısı: Emre Aydin (Türkiye)
En İyi Yeni Sanatçı: Katy Perry
Tüm Zamanların En İyi Sanatçısı: Rick Astley