Domain Adı: burunestetigimerkezi.com
İçerik – Başlık : Estetik Sitesi
Site Kuruluş Tarihi : Nisan 2011
Site Tanıtımı: Burun, yüze uyumlu renk ve dokudaki bir deriye, kıkırdak ve kemikten oluşan bir destek yapıya ve ince, vasküler çok katlı yassı epitel ve mukozaya sahip bir yapıdır. Her katmandaki doku kaybı belirlenme¬li ve benzer malzeme ile rekonstrüksiyon yapılmalıdır. İç yüz döşemesi; havayolu obstrüksiyonuna yol aç¬mayacak kadar ince, istenen konturu verebilecek kadar esnek, ve üzerindeki kemik ya da kıkırdak yapıyı besleyebilecek kadar da vasküler bir yapıya sahip olmalıdır.
[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Burun onarımında şekil ve iç iskelet kıkırdak veya kemik greftleri ile sağlanmalıdır.
[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
bu destekleyici malzemeler, sonradan gelişebilecek yumuşak doku kollapsını ya da yara iyileşmesine bağlı skar oluşumu ve kontraktürü önleyecek şekilde primer onarım es¬nasında yerleştirilmelidir. Son olarak, yüzün renk ve dokusuna uygun olacak bir deri örtüsü sağlanmalıdır.

Cerrah, fonksiyonel kaybı değerlendirirken, estetik kaybı da değerlendirmelidir. Nazal ünite ve alt ünitelerdeki kayıplar, özelliklerine uygun biçimde yerine konmadığı takdirde, yara iyileşmesi tamamlan¬sa da burnun görünümü doğal olamaz. Her bir nazal subünite analiz edilmeli ve karakteristik özellikleri gözetilerek uygun dokular ve teknik kullanılarak doğal subünite görünümü sağlanmaya çalışılmalıdır.