Maşkılı Sergisi

Sema Maşkılı

Casa Dell'Arte sezonun son sergisini 18 Ağustos'ta Sema Maşkılı "Mizaç" ile yapıyor.
18 Ağustos'ta Casa Dell'Arte Galeri'de başlayacak olan "Mizaç" sergisinde Sema Maşkılı daha önceki sergilerinde olduğu gibi insana ait temel sorunlardan birini konu ediniyor. Resim yapma eylemini her zaman insanla ilişkili olarak gören sanatçı insan üzerinden bir anlatım dili oluşturarak kendisini ifade etmeyi tercih ediyor.

Son resimlerinde, insanın tekliği, kendine özgünlüğü ve hiç bitmeyen kendini arama serüveni üzerine yoğunlaşan sanatçı; İnsan kendi benliğinin sınırlarında gezerken nasıl görünür, dışarıya kendini nasıl sunar? O diğerlerinden bağımsız nasıl görünür? Hangi anlarında kendini sosyal benliğinden sıyrılmış bulur? gibi konuları sorgularken her haliyle insanı ve onun kişiliğini aktarmaya çalışıyor.

Sema Maşkılı sanata olan yaklaşımını şu cümlerle açıklıyor; "Sanat yapmak benim için özgürlüğün kendisidir. Her şeyi kategorize eden güce karşı en iyi savunmadır. İnsanın karmaşık doğasını tarif etmek ancak sanatla mümkün. İnsanın kendini ilk ifade etme aracı olan figüratif anlatım dili ise benim için vazgeçilmezdir."

Sergi Mekanı: Casa Dell'Arte Galeri
Sergi Tarihleri:18 Ağustos - 15 Eylül 2010
Sergi Gün ve Saatleri: Salı-Cuma 10:00-19:30 Cumartesi 12:00-19:00
Adres: İstiklal Cad. No:163 Mısır Apt. Kat:3 D:10, Beyoğlu İstanbul
Tel: 212-251 12 14


Tarih : 18 Ağustos-15 Eylül 2010