2000?li yılların ilk döneminde ortaya çıkan The Sims, ilk insan simülasyon oluyunu olmakla birlikte tüm dünyanın oldukça ilgisini çekmişti. Oyun tutkunları sürekli olarak bilgisayar başından kalkmıyordu ve herkes The Sims oynuyordu. Arkadaşlar arasında olan oyun muhabbetlerinin temel konusu The Sims olmuştu. Resmen 2000?li yıllarda fırtına gibi esti ve yine fırtına gibi esmeye devam ediyor.
Sims serisine yeni katılan The Sims 3 gerçekten heyecan verici ve sizi bilgisayara bağlayan harika bir oyun. Eğer gerçekten keyifli bir zaman geçirmek istiyorsanız mutlaka oynamanız gereken ve en azından denemeniz gereken bir oyun. Oldukça hızlı bir şekilde oyuna ek paketler çıkıyor ve oyunun daha iyi olması için oyun geliştiricileri ellerinden geleni yapıyor.
The Sims 3 oyunu, gerçek yaşamla birlikte ilerleyen bir simülasyon oyunu. Bir insan gündelik yaşamını nasıl geçiriyorsa aynısı The Sims 3 oyununda mevcut. Bir insanın genel ihtiyaçları dışarısında eğlenmek, sosyalleşmek, mutlu olmak bu oyunda da mevcut. Oyunda yöneteceğimiz karakterleri detaylı olarak biz oyuna başlamadan önce istediğimiz gibi ayarlayabiliriz. Gerek dış görünüşleri olsun, gerekse oyun içerisindeki hayat felsefesine kadar herşeyi ayarlayarak oyuna giriş yapabiliyoruz. Oyun içerisinde ilerleyen zamanlarda karakterlerimiz aşık olabiliyor, evlenebiliyor hatta çoluk çocuğa bile karışabiliyor. Zaman içerisinde yaşlanarak ölebiliyorlar.
The Sims 3 oyunu, tüm hayranlarının kesinlikle ve kesinlikle gönüllerini feth etmeyi başardı. Oyuna gelen sürekli olarak yeni paketler, gerçekten oyun içerisinde daha iyi keyifli vakit geçirmemizi sağlıyor. Oyun içerisinde yer alan kasabada aklınıza gelebilecek her detay mevcut. Alışveriş merkezlerinden, spor salonlarına, belediye binasından parklara kadar her detay düşünülmüş.


İşletim Sistemi: Windows Vista, Windows XP
İşlemci: (XP için) 2.0 GHz P4 işlemci veya eşdeğer; (Vista/7 için) 2.4 GHz P4 işlemci veya eşdeğer
Bellek: (XP için) 1 GB; (Vista/7 için) 1.5 GB
Ekran Kartı: DirectX 9.0 uyumlu 128 MB ekran kartı
Hard Disk: 6.5 GB boş disk alanı gerekir.[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]