Confrontation

Orjinal İsim: Confrontation
Platform: PC-Microsoft Windows Confrontation
Yayım Türü RELOADED
Tür: Strateji
Dil: İngilizce
Format: ISO
Yapımcı: Cyanide Studio
Dağıtımcı: Focus Home Interactive
Çıkış Tarihi: 05.04.2012
Boyut: 533 MB
Part Sayısı: 1
Yükleme: Turbobit


Confrontation
Confrontation'ın temeli Rakham firmasının çıkarttığı bir masa üstü FRP oyununa dayanıyor. Aarklash diyarında geçen ve 4 büyük grubun/ırkın (Griffin, Scorpion, Jackal, Wolf) savaşlarının anlatıldığı oyun, hikayesi biraz daha detaylandırılarak Fransız oyun yapımcısı Cyanide tarafından dijital ortama aktarılmaya çalışılmış. Savaşın biraz daha derinlerine inip, tekil kahramanların ufak hikayeleri ile harmanlanmış olan Confrontation, özellikle Lore'un takipçileri tarafından uzun zamandır beklenen bir oyundu.

Confrontation, Baldur's Gate zamanından beri tanıdık olduğumuz takım bazlı rol yapma - aksiyon oyunlarından bir tanesi. Griffins, yani Akkylannian insanlarından oluşan takımınızıdaki karakterlerin her seferinde dört tanesini yönettiğiniz oyunda (amacınız ise Scorpion, yani Alchemists of Dirz topluluğunun kötü planlarını durdurmak), gerçek zamanlı bir dövüş sistemi uygulanıyor. Her bir karakteri ayrı ayrı yönetip, hepsine farklı hedefler belirleme imkanına sahipsiniz. Ayrıca son dönem RYO'lardan tanıdığımız "zamanı durdurma" tekniği confrontation için de geçerli. Space tuşuna basarak oyunu durdurup, ani taktiksel kararlar verebilme olanağınız da var. Kontrol sistemi ise Dawn of War serisi ile benzerlik gösteriyor. Karakterlerinizi yön tuşları yerine, bir strateji oyununun dinamiklerine sadık kalarak yönetiyorsunuz. Kamera kontrolü de tahmin edebileceğiniz gibi mouse ve klavye yön tuşları ile yapılıyor.

Oyunumuzun savaş mantığı da bilindik temellere dayalı işlemekte. Yakın mesafe, uzak mesafe ve büyü saldırılarının dışında, kısa süreli size belirli alanlarda savunma, düşmana ise zarar veren yetenek seçenekleri de mevcut. Bu da dört kişilik ekibinizi çok iyi dizme gereksinimini ortaya çıkartıyor. Hikaye boyunca size toplamda 12 karakter sunan Confrontation, oyuncuya yakın ya da uzak dövüşte kullanabileceği birden fazla seçim olanağı sunuyur. Burası önemli çünkü Confrontation'ın savaş mekanikleri tank-dps-support üzerine kurulu. Yani düşmanı tutacak zırhlı bir karakter, onun tuttuğu düşmana hasar verecek iki karakter ve destek sağlayacak bir karakter daha bulundurmanız şart. Özellikle bölüm ortalarında ve sonlarında karşınıza çıkan ağır abilerden sakınmak için bu taktik mecburiyet taşımakta.

Confrontation
Confrontation


Confrontation

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]Confrontation
Minimum Sistem Gereksinimleri:
Sistem: Windows Xp/Vista/7/8
İşlemci: Core 2 Duo E4400 2.0GHz / Athlon 64 X2 Dual Core 4000+
RAM: 2 GB
Hard Disk: 4 GB
Video Card: GeForce 7900 GT / Mobility Radeon HD 2600 XT+


Confrontation

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Confrontation