Bilgisayar oyunlarının günümüzde oldukça arttığını görmekteyiz. Bu oyunların artması ile birlikte seviyelerinin de gelişmesine neden olduğunu söyleyebiliriz. Sadece bir kategoride değil, aksine her kategoride gelişen bir yapısı olan oyunların, spor kategorisinde de çok hızlı geliştiğini söyleyebiliriz.
Bilgisayar oyunlarının dışında, playstation ve wii oyunları olarak da gelişen sektörde spor alanında özellikle Futbol alanında 2 adet baş yapıt bulunmaktadır. Bunlar PES ve FIFA serileridir. Yıllardan beri futbol sahasının nabzını tutan bu oyunlar Konami ve EA Sports yapımcılığında oluşturulmaktadır. Bu futbol oyunlarının dışında basket bol olarak da birçok spor oyununa rastlamamız mümkün. Bunların başında 2K serisi gelmektedir. Özellikle 2K13 ile büyük bir çıkış yakalayan oyun, basketbol zevkini en iyi şekilde bizlere yansıtmayı başarıyor.
Bir de futbolu eğlence aracı haline dönüştüren oyunlar mevcut. Bu oyunlar genel de flash oyun olarak karşımıza çıkıyor. En çok bilineni ise koca Kafalar oyun serisi olmaktadır. Basit fakat oldukça eğlenceli bir oyun olan koca kafalar sadece futbol için değil, diğer spor dalları için de oyunlarıyla bizleri karşılıyor.
[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
oyununu, koca kafalar tenis oyununu ve diğer türdeki oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz.
Peki bu oyunlara nereden ulaşacaksınız. Şimdi sizlere önereceğimiz adres ile koca kafalar dahil birçok oyuna rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu adres:
[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
olmaktadır. Head Soccer olarak bilinen oyun, ülkemizde koca kafalar olarak geçmiş ve tüm Türkiye’de büyük bir yayılım göstermiştir.
[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
oyunu, iki futbolcunun rakip kalelere kafaları ve ayakları ile gol atmalarını hedefleyen bir oyun. Ayrıca alınabilecek oyun içi itemler ile düşmanınızı durdurabilir veya aksine kendinizi zor duruma düşürebilirsiniz.
Evet, size de oldukça eğlenceli geliyor değil mi? Bunun yanında
[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
tenis oyunu ile de tenis raketinizi konuşturabilirsiniz. Bir diğer yandan da basketbol oyunu ile sahaların tozunu alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken belirttiğimiz siteye girmek ve oyun oynamaya başlamak. Ayrıca canınız sıkıldığında başka tarz oyunlara da geçebilir ve bu sayede can sıkıntınızı kökünden yenmiş olursunuz. Hepinize iyi oyunlar diliyorum…