Arabalar artık vazgeçilmez eğlence kaynaklarımız halini aldı. Canımız sıkıldığında, üzgün olduğumuzda arabamıza binip yola koyulur ve biraz stres atarız. Bu sayede kendimizi daha rahat isteriz. Kimi zaman da araba yarışlarını takip ederek bu stresi üstümüzden atabiliriz. Özellikle son zamanlarda bilgisayarların ve oyun konsollarının gelişmesi ile araba yarışı macerası artık oyunlarda yerini almış durumda.
Bilgisayar ve oyun konsollarında oynanan
[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
na değinmeden önce araba oyunlarında kullanabileceğimiz aksesuarlara bakmakta fayda var. Son zamanlarda sıkça gördüğümüz direksiyon ve seti ile bir araba simülasyonu içinde kendimizi bulabiliyoruz. Vitesten tutun da fren ve gaza kadar birçok hususa dikkat edilmiş bu aksesuarlar ile oyun oynarken daha fazla zevk aldığımız şüphesiz. Bu sayede sanki gerçekten de araba sürüyormuş gibi hissedebilir ve sürdüğümüz araba bizi başka dünyalara götürebilir.

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
. sırayı almayı başaran oyunlara bir göz attığımızda ilk başta aklımıza gelen oyun 1996lara kadar dayanan Need for Speed serisi olmaktadır. O tarihten bu yana kadar onlarca oyunu piyasaya sürülen bu seri son olarak Need for Speed: Rivals ile büyük bir darbe yapmaya hazırlanmıştı. Gerçekçi bir yarış deneyimini bizlere sunarken, harika grafikleri ile arabayı sürerken heyecana kapılmamızı sağlayan oyun otoriteler tarafından tam not almayı başarıyor. Araba yarışları fanatiklerinin illaki oynadığı bir oyun olan NFS serisi dünya çapında da büyük bir üne sahiptir. O kadar ki bu oyunun film çekimleri de geçtiğimiz aylarda başladı.

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
olarak düşünebileceğimiz bir diğer oyun da Blur olmaktadır. Her yerde ismini duyduğumuz bu yeni oyun, biraz daha eğlence havasında oynanan ve haritalarının oldukça zor olduğu bir oyun. Özellikle multiplayer oyun deneyimi çok fazla olan bu oyun 3-4 yıldır zirvede oynamaktadır. Bu devasa oyunların haricinde araba oyunlarından zevk almanız için önereceğimiz oyun türleri ise flash oyunlardır.
[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
üzerinden ulaşabileceğiniz bu oyunlar ile basit çapta oyunlar oynayabilir ve boş zamanınızı değerlendirebilirsiniz. İstediğiniz zaman da başka oyuna geçebilirsiniz. Sizlere bu imkanları tanıyan siteye hemen tıklayın ve oyun oynamaya başlayın.