Yirminci yüzyılda ortaya çıkan ve büyük gelişmeler gösteren, şu an da en önemli teknolojilerden birisi olan arabalar her yerde karşımıza çıkıyor. Araba sürmek özellikle küçüklerimiz için büyük bir hayal fakat yaşlarından dolayı süremedikleri araba merakını bilgisayarlarda, oyun konsollarında çıkarmayı düşünüyorlar. Bu da taksi oyunları başta olmak üzere birçok yarış oyunun da ortaya çıkmasını sağlıyor.
Araba oyunlarında öncelikle taksi oyunlarının yeri farklıdır. Özellikle Crazy Taxi Driver oyunu ile taksi sürmek bizim için büyük bir zevk haline gelmişti. Dilediğimiz zaman gezebiliyor, dilediğimizde de müşterimizi alıp çılgınlar gibi arabamızı sürüyorduk. Basit çapta bir oyun olmasına rağmen senelerce bıkmadan oynuyorduk Crazy Taxi Driver oyununu. Bunun gibi bir çok
[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
da hala bilgisayarlarımızda yer tutmaktadır. Hatta ve hatta birçok oyunda yan unsur olarak taksi kullandığımız da oluyor. Mesela GTA serilerinde taksilere bindiğimiz zaman bize görev verip para kazanmamızı sağlıyor. Kısacası
[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
her yerde!
Yarış oyunlarındaki gelişme grafik bakımında da büyük bir kademe atladı.
[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
olarak oynanabildiği için daha gerçekçi oluyor. Araba oyunlarındaki arabaların gerçekçiliği bizleri büyülüyor. Ve gün geçtikçe bu özelliklerde de gelişmeler söz konusu oluyor. Araba oyunlarına baktığımızda ise birkaç önemli oyunu görmekteyiz. Örneğin, son zamanlarda ismini sıkça duyduğumuz isim Blur olmaktadır. Multiplayer özelliği ile zevkli yarışlar çıkarabileceğimiz bu oyun ile arkadaşlarımızla harika zamanlar geçirebiliyoruz. Ayrıca singleplayerı da tam nota yakın bir değer alıyor. Bir diğer oyun ise bir seri. Need for Speed. Geçtiğimiz günlerde filminin de çıkacağını duyduğumuz bu oyun, kurgusu ve bölümleri ile bizleri hayrete düşünüyor. Hot Pursuit ile büyük bir grafik değişikliğe giden oyun gerçekçiliği ön planda tutmaya devam ediyor.
Son olarak bahsedeceğimiz oyun ise flash oyunlar. Özellikle taksi oyunlarını oynayabileceğiniz flash oyunlar ile basit ama hoş bir oyun yapısına ulaşabilirsiniz. Küçük çapta oyun sevenler için harika bir tarz olan flash oyunlar için birçok site hizmet vermekte. İnternette bu tarz oyunların sayısı ise binleri geçmektedir.