ATİLLA TAŞ
[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]Atilla'nın kaleminden biyografisi

04.02.1975 yılında Adana'ya bağlı Ceyhan ilçesinde dünyaya geldim. İlk ve ortaokulu Ceyhan'da bitirdim. Bu sırada okul müsamerelerinde düğünlerde şarkı söyleyip minik show'lara katılıyordum. HYep sahneyle ilgili bir şeyler yapmayı düşünürdüm. Liseyi İstanbul Davut Paşa Lisesi'nde okurken üçüncü sınıfta Mersine göç kararıyla hayatım yeni bir yön kazandı. Buradan sonra eşim olacak İlkay Hanımla tanışıp ani bir kararla evlendim.
Değişik işlerde çalışırken bir yandan da gazinolarda şarkı söylüyordum ciddi bir karar vermem gerekiyordu ya kaderime razı olup sıradan bir hayat sürecek yada her şeyi riske atıp İstanbul'un yolunu tutacaktım. Hayallerim beni çağırıyordu, tam bu sırada hayatımın en önemli olaylarında biri oldu canım kızım Sezen doğmuştu. Bunun üstüne de askerlik görevi geldi çattı şimdi ne hayal ne de başka bir şey, vatani görev çağırıyordu.
Asi bir askerdim. Bir kaç sürgün yaşadım;önce Manisa, sonra Menemen, Çorlu,
Yüksekova, Hakkari ve dönüş.
Değişmiş, budanmış, hevesli bir ruh haliyle istanbul, açlık
sefalet, terk edilme, köprüden defalarca İstanbul a yenilip geri dönme ve sonunda Erol Köse ile tanıştığım gece, hiç umutsuz eline tutuşturduğum demonun hemen ardımdan
merakla dinlenmesi ve arkamdan geri dön bakalım adın neydi senin?
Atilla Taş
efendim.
Gerisini biliyorsunuz...