Atiye Deniz, son zamanların en popüler bayan sanatçıları arasında yer alıyor. Çıtı pıtı tavrı, hareketli şarkıları, güleryüzü ile sevenleri hızla artıyor.

Şarkıcı, daha 17 yaşında ve Berlin’de dünyaya gelmiş. İlk albümünün adı “Gözyaşlarım”. Do not Think şarkısı ile video sitelerinde 500 bin izlenme sayısına ulaşan sanatçı, makyaj yapmayan, sade giyimi ile dikkat çekiyor.

Güzelliğini ikinci planda tutan Atiye Deniz, verdiği röportajlarda, sanatı ile kendisinden bahsedilmesini tercih ettiğini, anılacaksa, iyi bir şarkıcı olarak anılmak istediğini belirtiyor.

Eminiz, bu hal ve tavırlarıyla, yıllarca müzik piyasası tarafından sevilecek olan Atiye Deniz, Türk bir babanın kızı olarak dünyaya gelmiş. Annesi ise Hollandalı. Kendisini, annesinin küçük kızı olarak gördüğünü belirten ünlü, küçük yaşlarda müzikle tanıştığını belirtiyor.

Halen lisede eğitimine devam eden Atiye Deniz, okulu bitirip bitirmez türkiye’ye gelerek, sanat yaşantısına devam etmek istediğini belirtiyor.

Şarkı sözleri ile de dikkat çeken sanatçı, özellikle kızları üstün gösteren şarkıları ile büyük başarıya imza atıyor. Müziğe, darbuka ile başlayan Atiye Deniz, ritm yeteneğinin bu şekilde geliştiğine inanıyor.

Şarkısındaki etkileyici dansı ile de kendisinden çok bahsettiten ünlü, bebekliğinden beri dansla ilgilendiğini, eteneğini buna borçlu olduğunu belirtiyor.

Hayran olduğu sesler arasında Sezen Aksu bulunuyormuş ve 5 dil biliyormuş.