Selim Öztaş, 1957 yılmda Kuşadası' nda dünyaya geldi. Baba adı Ali Rıza, anne adı Fikriyedir. Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümü mezunudur. Bir müddet İmar İskan Bakanlığında görev yapan Selim Öztaş, 1981 yılında TRT İzmir radyosuna ses sanatçısı olarak girdi. TRT bünyesindeki eğitim çalışmalarında; Ferit Sıdal, Ahmet Hatipoğlu, Nazmı Özalp, Metin Everest, Yüksel Kip, Yılmaz Yüksel ve Güner Erman gibi bir çok hocadan ders aldı.

Ses sanatçısı olarak gerek yurtiçinde, gerekse yurtdışında (Tunus - İtalya) TRT'nin düzenlemiş olduğu birçok konser ve programlarda görev aldı. 1985 yılmda Denizli Belediye Konservatuarını kurdu ve beş yıl Türk Sana Müziği bölüm başkanlığını ve koro şefliğini yaptı. Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği konservatuannda 1991 - 1996 yıllarında öğretim görevlisi olarak ders verdi. Bestelediği şarkıların sözlerini kendi yazmıştır.

Aldığı ödüller: Ne olursun yanımda kal - 1995 Milliyet gazetesi yılın en sevilen on şarkısı, Güz gülleri 2000 Kral TV Video ödülleri, En güzel şarkı, En güzel şarkı sözü, Güz Gülleri 2001 yılı Magazin Gazetecileri Cemiyeti - Yılın şarkısı

Ayrıca "Güz Gülleri" şarkısı anket yapan bütün özel radyo televizyonlarda Türk müziği dalında 2000 ve 2001 yılının en sevilen şarkısı olarak seçilmiştir.

TRT'den 2008 yılında emekli olan koro şefi ve ses sanatçısı Selim Öztaş, kendisi gibi TRT İzmir radyosu ses sanatçısı olan Neş'e Öztaş'la evlidir. Kaynak: osmanakbasak.com