Yaklaşık 500 milyon kullancıya sahip Twitter erişim hatası verdi. Dünyanın en popüler sosyal paylaşım sitesine ulaşmak isteyenler yaklaşık 10 dakika boyunca siteye erişim sağlayamadı.

Sosyal ağ Twitter'a bugün saat 16:00 sularında girenler bu uyarıyla karşılaştı! "Twitter kapasiteyi aştı". Bu mesaj Twitter'ın resmi sayfasında da yayınlandı ve mühendislerin durumu çözmeye çalıştıkları belirtildi.

500 milyona yakın Twitter kullanıcısı bu uyarıyla karşılaşınca diğer sosyal medya gruplarında tweet atamadıklarına dair şikayet mesajları yayınlandı. Yaklaşık bir saat süren bu sorun kısmi olarak çözülürken, site yetkililerinden konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

TÜRKİYE, Twitter'DA EN AKTİF BÖLGELERDEN

Fransız bir yazılımcı, Twitter'ın 7/24 nabzını tutan bir harita geliştirdi. Tweet akışını gösteren haritada Türkiye'nin en aktif bölgelerden biri olduğu dikkat çekiyor.

Her gün 50 milyon mesaj atılan Twitter, artık 7/24 harita üzerinde takip edilebilecek. Fransız yazılım geliştiricisi Franck Ernewein'in hazırladığı Tweetping, dünyanın dört bir yanında atılan tweet'leri gerçek zamanlı olarak gösteriyor. Tweet aktivitesinin harita üzerindeki parlaklıkla ifade edildiği Tweetping, aynı zamanda gerçek zamanlı istatistikler de sunuyor.

Haritada, ABD'nin Batı Yakası, Batı Avrupa, Türkiye, Endonezya ve Japonya tweet'lerin en aktif olduğu bölgeler olarak göze çarpıyor. Aynı zamanda, Arap Yarımadası, Güney Amerika'nın kıyı kesimleri ve Çin'in kıyı kesimleri de Twitter kullanıcılarının aktif olduğu bölgeler olarak beliriyor. Kuzey ve Orta Afrika ile Orta Asya ise tweet bakımından karanlığa gömülmüş durumda.