yabancı Vurmalı çalgılar
Eunggo / Vurmalı Çalgı-Davul (응고)

Fıçı şeklinde davuldur. Sakgo ya benzer ancak tasarımları farklıdır. Her iki davulda dav müziği başlatmakta kullanılır. Sakgo dan üzerindeki kırmızı renklerle ve ay resmi ile ayrılır. İki destek ayağı vardır ve ayaklarda da yere çömelmiş şekilde dört kaplan figürü vardır. Eunggo Vurmalı Çalgı-DavulSakgo / Vurmalı Çalgı-Davul (삭고)

Bir tahta yapı üzerinde çalınan, uzun fıçı şeklinde bir davuldur. Sakgo sakbi olarakta bilinir. Kutsallığıyla müziği başlatma anlamını içerir. İki destek ayağı vardır ve ayaklarda da yere çömelmiş şekilde dört kaplan figürü vardır. Sakgo nun tasarımda eunggo dan farklıdır. Her iki davulda dav müziği başlatmakta kullanılır.
Eunggo Vurmalı Çalgı-Davul


Jong (종) –

Bronzdan yapılmış bir zildir. Eunggo Vurmalı Çalgı-DavulPyeongyeong (편경)

16 takım L şeklinde bronz zilden oluşan (iki sıra her sırada 8 zil olmak üzere), eskiden saraylarda kullanılan ve Çin de ki bianqi den türetilmiştir. Ayarlanabilen çan sesleri mevcuttur. Goryeo Kralı Yejongu zamanında Çin den alınmış, sarayda çalınmaya başlanmıştır. Joseon Hanedanlığı Kral Sejong döneminde Gyeonggi vilayeti Namyang da keşfedildi.
Eunggo Vurmalı Çalgı-Davul

Eunggo Vurmalı Çalgı-Davul

Eunggo Vurmalı Çalgı-Davul


yazılar ve resimler alıntıdır